Redukcja opłaty mocowej

Opłata mocowa  jest pobierana od wszystkich odbiorców energii elektrycznej. Jest to kwota, która przeznaczana jest na poczet sfinansowania kosztów rezerwy mocy w systemie energetycznym. Opłata ta jest widoczna na każdej fakturze i jest dla przedsiębiorców istotnym obciążeniem. W 2022 roku wynosi 102, 60 zł za 1 MWh !


Rozwiązujemy problem - dodatkowego wysokiego kosztu, który pojawił się na fakturach zakupowych - zwiększenia wydatków po stronie dostarczania zasilania dla biznesu

Zajmujemy się odzyskiwaniem środków z tzw rynku mocy. Niektóre przedsiębiorstwa odzyskują dzięki nam -rocznie od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. Maksymalnie można otrzymać 100 000 zł od 1 MW rocznie. 

Mobirise
Brak opłat za start

Nie pobieramy opłat za przygotowanie do programu i audyt przedsiębiorstwa. Dodatkowo dostarczamy darmowe oprogramowanie do analizy i zarządzania energią

Wynagrodzenie za gotowość 

Zyskujesz ulgę w opłacie mocowej. W ciągu roku już za samą tylko gotowość otrzymujesz pieniądze które wypłacamy Tobie co miesiąc. 

Poprawa efektywności 

Narzędzie do analizy pozwala na racjonalne zarządzanie kosztami energii elektrycznej. Pomaga w doborze taryfy i eliminacje przekroczeń. 

Korzyści wizerunkowe

Wspierasz bezpieczeństwo energetyczne Polski. Otrzymujesz od nas prawo do wykorzystania wizerunku godła

Na czym polega współpraca Rozpoczynamy od bezpłatnego audytu gdzie analizujemy dane zużycia i wysokość opłaty mocowej obciążającej rachunki klienta.

Efektem audytu jest zaproponowanie konkretnej strategii, z wykorzystaniem programu Demand Side Response.

Wspólnie opracowujemy plan redukcji zużycia.

Dostosowujemy zakład i przygotowujemy załogę do czasowego ograniczania poboru mocy niezbędnego do uzyskania zwrotu pieniężnego.


Dla kogo jest to właściwe rozwiązanie ?Usługa skierowana jest do wszystkich przedsiębiorstw w każdej z branż, które posiadają co najmniej kilkaset kW mocy umownej i są w stanie zarządzić swoim poborem energii.

Ważne kryterium to możliwość redukcji zużycia mocy lub przesunięcia jej poboru w czasie, czyli np. przesunięcia części produkcji poza godziny szczytu.
 

Co zyskujesz ?


Zyskujesz dodatkowe środki pieniężne do firmy.
Otrzymasz wynagrodzenie należne nawet w przypadku wprowadzenia stopni zasilania. Wystarczy sama gotowość do redukcji lub przesunięcia.

Pieniądze z DSR wolne są od ryzyka, nie ma opłat za doradztwo.

W ciągu trwania pięcioletniej umowy firma może zarobić ponad pół miliona złotych dodatkowych środków.
Przyczyniasz się do stabilizacji systemu energetycznego.
  

Etapy procesu wdrożenia i współpracy w trakcie trwania programu

1

Analiza profilu zużycia

Na podstawie danych o mocy zamówionej, ilości zużycia, pomiarów dobowo-godzinowych oraz profilu weryfikujemy możliwość przystąpienia. 
2

Ustalenie warunków uczestnictwa

Znając wszystkie parametry i profil funkcjonowania zakładu proponujemy odpowiednią ilość energii do gotowości redukcji mocy. 
3

Opracowanie planu redukcji

Wraz z technikami odpowiedzialnymi za zarządzanie parkiem maszynowym ustalamy jak przygotować się do okresu korekty i redukcji.  
4

Włączenie do programu

Instalujemy odbiorniki do analizy wraz z  oprogramowaniem  i zostajemy w stałym kontakcie z przedsiębiorcą. Informujemy o wezwaniach. 

Skutecznie zmniejszamy
rachunki za energię

Insignia Energy Sp. z o.o.
REGON 142843760: NIP 5213596031


Skontaktuj się z nami

509 203 170

Najlepszą formą poznania jest  zawsze kontakt bezpośredni więc  zapraszamy  do spotkania osobistego lub w online.  

Napisz 

Designed with Mobirise free builder